Skup złomu i metali kolorowych -
złomwęglika.pl
złom stali szybkotnących ikona

Złom Stali Szybkotnącej

Stal szybkotnąca, z angielskiego skrótu HSS, charakteryzuje się wysoką odpornością na wysokie temperatury i przeciążenia - dzięki czemu jest jedną z chętniej wykorzystywanych stali do produkcji narzędzi skrawających.

Występuje wiele gatunków stali szybkotnących, jednak najczęściej używanymi stalami są: SW9, SW18, SW7M i SW12c. Narzędzia ze stali szybkotnącej często występują w połączeniu ze zwykłą stalą (są z nią łączone poprzez zgrzewanie), przez co dzielimy je na narzędzia monolityczne i tzw. łączone.

Chcesz sprzedać złom stali szybkotnąceji interesuje Cię uczciwa wycena oraz indywidualne podejście do klienta? Firma Stellmet świadczy kompleksowe usługi związane ze skupem stali szybkotnącej, a jej kilkuletnie doświadczenie oraz fachowa wiedza pracowników sprawia, że jest godnym zaufania partnerem biznesowym. Przyjmujemy stal szybkotnącą w różnej postaci - wierteł, pił tarczowych, gwintowników, brzeszczotów i innych części narzędzi. Oferujemy atrakcyjne ceny stali w skupie, zapewniamy minimum formalności, a także własny transport. Wyceny złomu stali szybkotnącej oraz podziału na gatunki dokonujemy najczęściej u klienta.

Prowadzimy złom różnego rodzaju stali. Stal jest wykorzystywana w wielu dziedzinach przemysłu, budownictwa i mechaniki. Swoją ofertę skupiamy na stali szybkotnącej, która jest cenna ze względu na swoją wytrzymałość. Wykorzystuje się ją między innymi do tworzenia wierteł i noży tokarskich.

Stal szybkotnąca gatunki – poznaj podstawowe kategorie

Stal szybkotnąca HSS, to stal wysokostopowa, znajdująca zastosowania przede wszystkim w narzędziach skrawających. Materiał ten jest bardzo cenny, dlatego jego wykorzystanie jest w głównej mierze zarezerwowane dla narzędzi o małych średnicach. Możemy wyróżnić 3 rodzaje stali szybkotnącej. Na samym początku należy zwrócić uwagę na HSS, czyli standardową stal szybkotnącą wolną od jakichkolwiek domieszek. Kolejną kategorią będzie HSS-E, czyli stal szybkotnąca z dodatkiem kobaltu. Ostatnim gatunkiem jest HSSE-PM, czyli stal szybkotnąca proszkowa. Wróćmy na chwile do drugiej kategorii.
Obecność kobaltu w HSS w znaczny sposób wpływa na zwiększenie twardości, co umożliwia zastosowanie narzędzi skrawających w stalach nierdzewnych. Chcąc dokonać sprzedaży tego metalu, należy rozpoznać jego gatunek, ponieważ w znaczny sposób może to wpłynąć na ogólną wartość danej próbki. Jeżeli samodzielna identyfikacja będzie sprawiać problem, dobrą propozycją będzie kontakt ze specjalistą, który w prosty sposób rozpozna kategorię HSS. Z faktu, że HSS jest materiałem drogim, cieszy się on ogromną popularnością na skupach metali.

Skup stali szybkotnącej Katowice – gwarantujemy najlepszą cenę!

Jeżeli identyfikacja HSS przebiegła w sposób pomyślny, zachęcamy do odwiedzenia naszego skupu stali szybkotnącej Katowice. Zapewniamy naszym klientom najlepszą możliwą cenę. Jesteśmy działalnością z wieloletnim doświadczeniem na rynku, przez co nasze usługi charakteryzują się przede wszystkim najwyższą możliwą profesjonalnością. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania. Przy próbie sprzedaży, zapewniamy także fachową identyfikację danego tworzywa, w celu określenia dokładnej wartości. Zachęcamy do współpracy z naszą działalnością.

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup metali szlachetnych
» Skup metali rzadkich
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Brązu
» Skup Wolframu
» Skup Molibdenu
» Skup Niklu
» Skup Rodu
» Skup Irydu
» Skup Metali Rzadkich