Skup złomu i metali kolorowych -
złomwęglika.pl
skup metali szlachetnych

Skup platyny, srebra i innych metali szlachetnych

Niezwykle istotną gałęzią działalności firmy Stellmet jest skup srebra i innych metali szlachetnych. Cechują się one niską reaktywnością chemiczną (rzadko wchodzą w reakcje z innymi pierwiastkami). Dzięki temu prawie nie ulegają korozji, nie reagują z wodą, ani z gorącą parą wodną. Są również odporne na działanie kwasów. Ich właściwości sprawiły, że metale szlachetne mają zastosowanie m.in.: w sprzęcie elektronicznym, biżuterii, zastawach stołowych. W takich też formach odbieramy je od naszych klientów. Przykładami metali szlachetnych mogą być: złoto, srebro, platyna, pallad, iryd czy osm. Wyróżnia się także metale półszlachetne, których przykładem może być miedź.

skup srebra

Specjalizujemy się w skupie srebra w każdej możliwej postaci, metali stopów ze srebrem oraz platyny. Niezbędne narzędzia, a w szczególności spektrometry oraz wiedza i ugruntowana pozycja na rynku skupu metali szlachetnych sprawiają, że możemy oferować naszym klientom najwyższe ceny.

Do Państwa dyspozycji oddajemy specjalistyczne urządzenia dzięki którym szybko i precyzyjnie możemy określić rodzaj stopu, gwarantując sprawność i rzetelność transakcji. Srebro, platynę i inne metale szlachetne skupujemy zarówno w siedzibie naszej firmie, jak i u klienta płacąc za nie gotówką.

skup metali szlachetnych

Nasze zainteresowanie skupem metali szlachetnych jest wynikiem rosnącej popularności tych materiałów. Zarówno platyna, jak i srebro znalazły swoje zastosowanie w przemyśle, jubilerstwie i nowych technologiach. Platyna jest jednym z najdroższych metali szlachetnych wykorzystywana jest w medycynie i jubilerstwie. Skupujemy ją najczęściej w postaci termopar, tygli laboratoryjnych, elektrod i innych. Jeśli natomiast chodzi o srebro, to jego skup zwykle odbywa się w postaci:

  • styków
  • biżuterii
  • sztućców
  • złomu lutów srebrnych
  • innych stopów z różną zawartością Ag.

skup platyny

Prowadzimy skup platyny w różnych postaciach. Jako że na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na platynę oferujemy atrakcyjne ceny. Platyna wykorzystywana jest w przemyśle medycynie oraz elektronice. Jest to metal o dużej wartości gdyż jest odporny na wysoką temperaturę oraz działanie czynników chemicznych

Jakie są metale szlachetne?

Jako metale szlachetne określamy tworzywa, które są całkowicie odporne na czynniki chemiczne. Stąd właśnie bierze się ich ogromna wytrzymałość, przez co znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Warto również wspomnieć o odporności na większość kwasów. Myśląc o metalach szlachetnych, najczęściej wspominamy o złocie, srebrze oraz platynie. Nie są to jednak jedyne rodzaje. Należy także wspomnieć o irydzie, osmie, rutenie oraz rodzie. Złoto w głównej mierze charakteryzuje się miękkością, dlatego przede wszystkim znajduje ono swoje zastosowanie w biżuterii poprzez połączenie z innymi metalami takimi jak srebro oraz miedź.
Platyna zaś posiada szerokie zastosowanie, nie licząc biżuterii, spotykamy ją również w przemyśle medycznym, stąd wynika jego wysoka cena. Pallad jest lśniącym szarawo-białym metalem cieszącym się dużą popularnością w jubilerstwie, tak samo, jak srebro. Metale szlachetne zawsze cieszą się dużą popularnością, przez co ich cena jest niezwykle satysfakcjonująca. Warto zastanowić się nad inwestycją w tego typu materiały, ponieważ ich wartość pozostaje, niemalże niezmienna, co może posłużyć jako świetny sposób na zgromadzenie środków w postaci fizycznej.

Skup metali szlachetnych Katowice – profesjonalna współpraca

Chcąc dokonać sprzedaży metali szlachetnych, zachęcamy do współpracy z nami. Jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjną cenę za każdy metal, nie tylko szlachetny. Jesteśmy firmą cieszącą się wieloletnim doświadczeniem, więc dbamy o to, aby każdy klient był usatysfakcjonowany z naszych usług. W razie problemów z identyfikacją danego materiału zapewniamy fachowe sprawdzenie gatunku metalu.
Jeżeli podczas zapoznawania się z naszą ofertą, pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytanie. Postawcie na profesjonalny skup metali, który na pewno sprosta Waszym oczekiwaniom.

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali rzadkich
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Brązu
» Skup Wolframu
» Skup Molibdenu
» Skup Niklu
» Skup Rodu
» Skup Irydu
» Skup Metali Rzadkich