Stellmet – skup złomu
skup metali szlachetnych

Skup
platyny, srebra i innych metali szlachetnych

Niezwykle istotną gałęzią działalności firmy Stellmet jest skup srebra i innych metali szlachetnych. Cechują się one niską reaktywnością chemiczną (rzadko wchodzą w reakcje z innymi pierwiastkami). Dzięki temu prawie nie ulegają korozji, nie reagują z wodą, ani z gorącą parą wodną. Są również odporne na działanie kwasów. Ich właściwości sprawiły, że metale szlachetne mają zastosowanie m.in.: w sprzęcie elektronicznym, biżuterii, zastawach stołowych. W takich też formach odbieramy je od naszych klientów. Przykładami metali szlachetnych mogą być: złoto, srebro, platyna, pallad, iryd czy osm. Wyróżnia się także metale półszlachetne, których przykładem może być miedź.

skup srebra

Specjalizujemy się w skupie srebra w każdej możliwej postaci, metali stopów ze srebrem oraz platyny. Niezbędne narzędzia, a w szczególności spektrometry oraz wiedza i ugruntowana pozycja na rynku skupu metali szlachetnych sprawiają, że możemy oferować naszym klientom najwyższe ceny.

Do Państwa dyspozycji oddajemy specjalistyczne urządzenia dzięki którym szybko i precyzyjnie możemy określić rodzaj stopu, gwarantując sprawność i rzetelność transakcji. Srebro, platynę i inne metale szlachetne skupujemy zarówno w siedzibie naszej firmie, jak i u klienta płacąc za nie gotówką.

skup metali szlachetnych

Nasze zainteresowanie skupem metali szlachetnych jest wynikiem rosnącej popularności tych materiałów. Zarówno platyna, jak i srebro znalazły swoje zastosowanie w przemyśle, jubilerstwie i nowych technologiach. Platyna jest jednym z najdroższych metali szlachetnych wykorzystywana jest w medycynie i jubilerstwie. Skupujemy ją najczęściej w postaci termopar, tygli laboratoryjnych, elektrod i innych. Jeśli natomiast chodzi o srebro, to jego skup zwykle odbywa się w postaci:

  • styków
  • biżuterii
  • sztućców
  • złomu lutów srebrnych
  • innych stopów z różną zawartością Ag.

skup platyny

Prowadzimy skup platyny w różnych postaciach. Jako że na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na platynę oferujemy atrakcyjne ceny. Platyna wykorzystywana jest w przemyśle medycynie oraz elektronice. Jest to metal o dużej wartości gdyż jest odporny na wysoką temperaturę oraz działanie czynników chemicznych

Zobacz również

» Skup metali rzadkich i brązu
» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej