Oprócz oferty zakup metali szlachetnych (skup platyny czy złota), możesz u nas znaleźć również możliwość skupu metali rzadkich i brązu.
W naszym skupie przyjmujemy różnego rodzaju metale rzadkie i szlachetne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że występują w naturalnym środowisku w ograniczonych ilościach. Ich recykling, czyli ponowne wykorzystanie jest dlatego szczególnie istotne. W przeciwnym wypadku w pewnym momencie ulegną wyczerpaniu, a ich ponowne użycie będzie niemożliwe. Oznacza to ogromne starty dla wielu branż przemysłowych, gdyż wiele z tych metali stanowi główny element, na którym oparta jest produkcja różnego rodzaju elementów. Lista pierwiastków, które chętnie przyjmowane są do skupu, stale się wydłuża, ale do tych, których złoża są naprawdę niewielkie, należą: nikiel, molibden, tytan i wolfram — te wszystkie uznawane są za metale rzadkie. Skup ich jest ważny także dla przyszłych pokoleń, aby dalej mogły korzystać z ich dobrodziejstw.
Do skupu przyjmowane są oczywiście także inne pierwiastki, nie tylko metali rzadkich, ale także metali szlachetnych. Jako sztandarowy przykład warto podać: srebro, złoto, pallad.
Chcąc zdecydować się na sprzedaż złomu metali rzadkich, warto zapoznać się z ofertą sprawdzonego skupu, który już od wielu lat funkcjonuje na rynku. Dlatego chcielibyśmy zachęcić do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, która na pewno nie zawiedzie oczekiwań. Jesteśmy firmą oferującą profesjonalną wycenę metali rzadkich, szlachetnych oraz kolorowych, ale i również ich skup w niezwykle atrakcyjnych cenach. Jesteśmy zainteresowani hurtowym zakupem złomu, chociaż jesteśmy również otwarci na klientów indywidualnych. Dla nas każdy klient jest ważny, więc do każdego kontrahenta staramy się podchodzić w sposób indywidualny, aby móc zapewnić usługi na najwyższym możliwym poziomie. W naszym gronie pracują wyspecjalizowane osoby, które doskonale obeznane są z problematyką swojego zawodu. Przekonaj się o zaletach Stellmet już dziś.
Ponowne wykorzystanie ważne jest nie tylko ze względu na topniejące zasoby. Warto pamiętać także o ekologicznym podejściu. Wydobycie któregokolwiek z metali rzadkich powoduje zużycie ogromu energii i gazu, a co za tym idzie produkowanie kolejnych zanieczyszczeń do środowiska.
Wolfram wykorzystywany jest przeważnie jako dodatek do stali. Znany jest przeważnie z wykorzystania do produkcji elektrod w lampach. Ma on swoje zastosowanie także w przemyśle obronnym, gdzie ma swój udział w produkcji pocisków przeciwpancernych. Jednak jest szczególnie cennym materiałem ze względu na jego połączenie z węglem. W tej reakcji powstaje węglik wolframu. To związek, który posiada niezwykle wysoką temperaturę topnienia, wyjątkowo wysoką twardość porównywalną do diamentu. Nie bez powodu nazywany jest jego tańszym zamiennikiem. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie może znajdować się wolfram, to są to: druty, żarniki, elektrody znajdujące się w różnego rodzaju przedmiotach.
Nikiel należy do grupy ferromagnetyków, co oznacza, że potrafi wytworzyć niemal takie samo pole magnetyczne jak standardowe magnesy. Dodatkowo ceniony jest za wolne tempo utleniania i to, że jest odporny na korozję. Służy także do produkcji różnego rodzaju stopów, z których najpopularniejsza jest stal nierdzewna. Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, ale nie tylko. Nikiel występuje jako dodatek do wielu przedmiotów codziennego użytku.
Molibden wykorzystywany jest przeważnie jako dodatek. W połączeniu ze stalą poprawia jej właściwości i sprawia, że jest odporna chemicznie, twardsza i mniej krucha. W większości światowej produkcji wykorzystywany jest właśnie jako stop czyli połączenie z innym metalem. Występuje w przemyśle obronnym, lotnictwie, a nawet w przemyśle naftowym. Tam wykorzystywana jest jego zdolność jako katalizatora i służy do usuwania siarki z wyrobów naftowych. Molibden występuje najczęściej w postaci drutu, blaszki, elektrody, ale także w postaci sproszkowanej.
Nie są to jednak wszystkie pierwiastki, które przyjmujemy. Jeżeli posiadasz inny metal rzadki, skontaktuj się z nami, a my chętnie udzielimy informacji na temat jego aktualnej ceny i form, w którym przyjmujemy.
W naszym skupie przyjmujemy różnego rodzaju metale rzadkie, ale także szlachetne. Dlatego jesteśmy w stanie przyjąć różne formy poszczególnych metali występujące pod różną postacią. Działamy na przejrzystych zasadach. Jeżeli chcesz poznać aktualną cenę, możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub za pomocą wiadomości. Przybliżone ceny zawarte są w cenniku dostępnym na naszej stronie, jednak musisz pamiętać o tym, że każda transakcja charakteryzuje się indywidualnym podejściem z naszej strony. Na końcową cenę wpływ ma także aktualne notowanie na giełdzie czy kurs dolara.
» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Brązu
» Skup Wolframu
» Skup Molibdenu
» Skup Niklu
» Skup Rodu
» Skup Irydu