Skup złomu i metali kolorowych -
złomwęglika.pl
Skup metali rzadkich i brązu ikona

Skup metali rzadkich i brązu

Oprócz oferty zakup metali szlachetnych (skup platyny czy złota), możesz u nas znaleźć również możliwość skupu metali rzadkich i brązu.

W naszym skupie przyjmujemy różnego rodzaju metale rzadkie i szlachetne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że występują w naturalnym środowisku w ograniczonych ilościach. Ich recykling, czyli ponowne wykorzystanie jest dlatego szczególnie istotne. W przeciwnym wypadku w pewnym momencie ulegną wyczerpaniu, a ich ponowne użycie będzie niemożliwe. Oznacza to ogromne starty dla wielu branż przemysłowych, gdyż wiele z tych metali stanowi główny element, na którym oparta jest produkcja różnego rodzaju elementów. Lista pierwiastków, które chętnie przyjmowane są do skupu, stale się wydłuża, ale do tych, których złoża są naprawdę niewielkie, należą: nikiel, molibden, tytan i wolfram — te wszystkie uznawane są za metale rzadkie. Skup ich jest ważny także dla przyszłych pokoleń, aby dalej mogły korzystać z ich dobrodziejstw. Do skupu przyjmowane są oczywiście także inne pierwiastki, nie tylko metali rzadkich, ale także metali szlachetnych. Jako sztandarowy przykład warto podać: srebro, złoto, pallad.

Do metali rzadkich możemy zaliczyć molibden, wolfram, niob, wanad, nikiel, tytan i ich pochodne. Cena oraz występowanie są zróżnicowane i zależą przede wszystkim od zawartości konkretnego pierwiastka w danym stopie. Mnogość wykorzystania i form w jakich spotykane są metale szlachetne w przemyśle jest wręcz nieograniczona. Skup złomu metali rzadkich stanowi dla nas ważny element działalności.

Wspomniane już spektrometry również przy ocenie złomu tych metali stanowią ważny i nieodłączony element procesu odkupu. Oprócz tego, w obrębie naszych zainteresowań jest również skup metali kolorowych, z mocnym naciskiem na brąz.

Skupujemy:
  • żelazostopy (żelazomolibden, żelazowanad, żelazoniob, żelazowolfram, żelazochrom, żelazomangan, żelazokrzemomangan)
  • wolfram (w postaci drutu, żarników, elektrod, proszków, wymontowanych elementów z urządzeń i innych)
  • molibden (drut, blaszki, elektrody, wióry, proszki i inne)
  • nikiel (katoda, anoda, w formie pogalwanicznej, gwiazdek, brykietu i innych)
  • tytan w każdej możliwej postaci

Z metali kolorowych skupujemy tylko brąz rozróżniając 4 główne gatunki(zarówno w kawałku jak i wiórze):
  • niesort niemagnetyczny
  • magnetyczny
  • B101
  • B555

Skup brązu

Brąz jest stopem miedzi z cyną lub innymi pierwiastkami, których zawartość miedzi wynosi 80-90%. Brąz cieszy się swoją szeroką popularnością nawet od czasów starożytnych, gdzie był on wykorzystywany do produkcji podstawowych narzędzi. Zainteresowanie wokół tego stopu nie zmalało, ze względu na swoje szerokie zastosowania. Wykorzystuje się go m.in. przy produkcji złączek rur oraz łączenia rur ze stali nierdzewnej. Należy również wspomnieć o możliwości odlewania części do maszyn. Stop ten charakteryzuje się przede wszystkim niezwykłą wręcz wytrzymałością, ale i również odpornością na proces korozji. Brąz jest również materiałem neutralnym, przez co w bezpieczny sposób można go wykorzystywać w miejscach, gdzie istnieje ryzyko powstania ogniwa elektrycznego. Można wyróżnić wiele rodzajów brązu, w zależności od rodzaju wykorzystanego dodatku stopowego. Przede wszystkim mówimy tutaj o trzech najpopularniejszych rodzajach, czyli brąz berylowy (2% berylu, i 0.5% niklu kobaltu oraz tytanu), brąz aluminiowy (5% do 11 % aluminium), brąz krzemowy (krzem 4.5%).

Skup metali rzadkich

Chcąc zdecydować się na sprzedaż złomu metali rzadkich, warto zapoznać się z ofertą sprawdzonego skupu, który już od wielu lat funkcjonuje na rynku. Dlatego chcielibyśmy zachęcić do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, która na pewno nie zawiedzie oczekiwań. Jesteśmy firmą oferującą profesjonalną wycenę metali rzadkich, szlachetnych oraz kolorowych, ale i również ich skup w niezwykle atrakcyjnych cenach. Jesteśmy zainteresowani hurtowym zakupem złomu, chociaż jesteśmy również otwarci na klientów indywidualnych. Dla nas każdy klient jest ważny, więc do każdego kontrahenta staramy się podchodzić w sposób indywidualny, aby móc zapewnić usługi na najwyższym możliwym poziomie. W naszym gronie pracują wyspecjalizowane osoby, które doskonale obeznane są z problematyką swojego zawodu. Przekonaj się o zaletach Stellmet już dziś.

 

Ponowne wykorzystanie ważne jest nie tylko ze względu na topniejące zasoby. Warto pamiętać także o ekologicznym podejściu. Wydobycie któregokolwiek z metali rzadkich powoduje zużycie ogromu energii i gazu, a co za tym idzie produkowanie kolejnych zanieczyszczeń do środowiska.
Skup metali rzadkich dotyczy ich różnej postaci. Zarówno w formie stopów z innymi metalami, ale także w różnych postaciach. W dostarczonym materiale możemy zbadać zawartość konkretnego pierwiastka dzięki spektrometrii.
Oddając rzadki metal na skup, masz pewność, że jego ilość będzie prawidłowo oznaczona. Posiadamy indywidualne podejście do każdej transakcji, a każdy dostarczony do nas przedmiot poddajemy szczegółowej analizie. Nie wyklucza się to jednak z tym, że każda wycena podawana jest praktycznie natychmiastowo. W podobny sposób następuje wypłata należności. Podstawą naszej działalności jest profesjonalizm zawsze dbamy o to, aby klienci byli fachowo obsłużeni.
Nasz skup metali rzadkich przyjmuje różnego rodzaju pierwiastki. Poniżej wymienimy kilka z nich i podamy ich cechy charakterystyczne, a także podamy ich występowanie. To może ułatwić znalezienie wam zbędnych przedmiotów, które zawierają konkretny pierwiastek.

Wolfram

Wolfram wykorzystywany jest przeważnie jako dodatek do stali. Znany jest przeważnie z wykorzystania do produkcji elektrod w lampach. Ma on swoje zastosowanie także w przemyśle obronnym, gdzie ma swój udział w produkcji pocisków przeciwpancernych. Jednak jest szczególnie cennym materiałem ze względu na jego połączenie z węglem. W tej reakcji powstaje węglik wolframu. To związek, który posiada niezwykle wysoką temperaturę topnienia, wyjątkowo wysoką twardość porównywalną do diamentu. Nie bez powodu nazywany jest jego tańszym zamiennikiem. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie może znajdować się wolfram, to są to: druty, żarniki, elektrody znajdujące się w różnego rodzaju przedmiotach.

Nikiel

Nikiel należy do grupy ferromagnetyków, co oznacza, że potrafi wytworzyć niemal takie samo pole magnetyczne jak standardowe magnesy. Dodatkowo ceniony jest za wolne tempo utleniania i to, że jest odporny na korozję. Służy także do produkcji różnego rodzaju stopów, z których najpopularniejsza jest stal nierdzewna. Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, ale nie tylko. Nikiel występuje jako dodatek do wielu przedmiotów codziennego użytku.

Molibden

Molibden wykorzystywany jest przeważnie jako dodatek. W połączeniu ze stalą poprawia jej właściwości i sprawia, że jest odporna chemicznie, twardsza i mniej krucha. W większości światowej produkcji wykorzystywany jest właśnie jako stop czyli połączenie z innym metalem. Występuje w przemyśle obronnym, lotnictwie, a nawet w przemyśle naftowym. Tam wykorzystywana jest jego zdolność jako katalizatora i służy do usuwania siarki z wyrobów naftowych. Molibden występuje najczęściej w postaci drutu, blaszki, elektrody, ale także w postaci sproszkowanej.
Nie są to jednak wszystkie pierwiastki, które przyjmujemy. Jeżeli posiadasz inny metal rzadki, skontaktuj się z nami, a my chętnie udzielimy informacji na temat jego aktualnej ceny i form, w którym przyjmujemy.

Metale rzadkie skup — jaką cenę można otrzymać?

W naszym skupie przyjmujemy różnego rodzaju metale rzadkie, ale także szlachetne. Dlatego jesteśmy w stanie przyjąć różne formy poszczególnych metali występujące pod różną postacią. Działamy na przejrzystych zasadach. Jeżeli chcesz poznać aktualną cenę, możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub za pomocą wiadomości. Przybliżone ceny zawarte są w cenniku dostępnym na naszej stronie, jednak musisz pamiętać o tym, że każda transakcja charakteryzuje się indywidualnym podejściem z naszej strony. Na końcową cenę wpływ ma także aktualne notowanie na giełdzie czy kurs dolara.

Skup brązu

Brąz to stop miedzi i cyny oraz innych pierwiastków. Powszechnie znane jest wykorzystanie różnych rodzajów brązu w produkcji monet, biżuterii i innych wyrobów rzemieślniczych oraz kolekcjonerskich. Ich zastosowanie w różnych gałęziach kultury i przemysłu ma bardzo długą historię, w starożytności wykonywano z nich narzędzia, naczynia, ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku.

Zastosowania brązu we współczesnym przemyśle

Współcześnie brązy wykorzystywane są m.in. w przemyśle mechanicznym, stoczniowym oraz chemicznym, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebne są metale odporne na działanie skrajnych temperatur, czy substancji chemicznych, co pokazuje, jak wiele cennych właściwości charakteryzuje ten stop. Przekłada się także na jego cenę w skupie. Brąz charakteryzuje się ponadto wytrzymałością fizyczną na ścieranie i odkształcanie, pod wpływem oddziaływania dużego ciężaru.
Z tego powodu skup brązu jest niezwykle korzystny nie tylko dla osób prywatnych mających w swoich zbiorach przedmioty wykonane z tego materiału, ale także dla zakładów przemysłowych, które pozbywają się wyeksploatowanego sprzętu zawierającego części z brązu.

Charakterystyczne cechy brązu

Podstawowe pierwiastki wchodzące w skład brązu to miedź i cyna. Zawartość pierwszego z nich zazwyczaj wynosi około 80-90% wagowych, jednak miedź sama w sobie jest metalem zbyt miękkim, aby mogła służyć do wytwarzania np. wyrobów hutniczych, takich jak blachy, rury i pręty. Dlatego występuje ona w stopie z cyną oraz innymi pierwiastkami, które pozwalają nadać jej większej twardości, bez jednoczesnej utraty plastyczności. Miedzi nie należy mylić z mosiądzem, który charakteryzuje się wykorzystaniem cynku zamiast cyny. Oba materiały różnią się także kolorem. Brąz jest ciemniejszy, może osiągać kolor od brunatnego do lekko czerwonego, natomiast mosiądz jest jaśniejszy i oscyluje w odcieniach ciemnej żółci.

Jakie ceny surowców oferuje skup brązu

Ze względu na powyżej opisane właściwości, cena brązu w skupie jest dość wysoka. Najbardziej wartościowe okazują się brązy cynowe, ich cena osiąga od 30 do 40 zł za kilogram. Ponadto warto wiedzieć, że brązy dzieli się na dwie podstawowe kategorie: brązy magnetyczne i niemagnetyczne. Pierwsze z nich są nieco tańsze i ich cena zazwyczaj nie przekracza 24 zł za kilogram, jednak za taką samą ilość brązu niemagnetycznego możemy otrzymać nawet około 26 zł.
Wymienione odmiany można często rozpoznać, kierując się ich kolorem. Brązy magnetyczne są ciemniejsze, co często wynika z tego, że mają w swoim składzie dodatek innych metali oraz mniej miedzi. Jak można zauważyć po ich nazwie, wykazują również właściwości magnetyczne. Z kolei brązy niemagnetyczne są bardziej wartościowe ze względu na swój skład i większą zawartość miedzi. W obu przypadkach przy oddawaniu materiału trzeba uważać, by nie pomylić brązu z mosiądzem. Specjaliści prowadzący skup złomu brązu są w stanie określić stopień zanieczyszczenia oraz wartość kruszcu.

Współpraca ze skupem złomu brązu

Poza korzyściami finansowymi skup brązu pozwala na ponowne wykorzystanie zużytych części różnego rodzaju maszyn do produkcji innych elementów, bez konieczności eksploatacji złóż metali, co ma warty odnotowania pozytywny wpływ na środowisko. Firma Stellmet współpracuje z wieloma dostawcami oraz ma dostęp do nowoczesnymi technologiami takimi jak najnowsze spektrometry, pozwalającymi na ocenę rodzaju i jakości surowca, co umożliwia jego uczciwą i rzetelną wycenę. Podczas współpracy kierujemy się elastycznością i zrozumieniem potrzeb klienta, dlatego możemy poszczycić się szeroką bazą klientów mających siedziby na terenie całego kraju, jak i za granicą.
Metadesription: Posiadasz w domu wartościowe przedmioty z brązu lub prowadzisz zakład przemysłowy? Dowiedz się, jaką cenę mogą osiągnąć w skupie brązu. Kliknij i sprawdź!

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Wolframu
» Skup Molibdenu
» Skup Niklu
» Skup Rodu
» Skup Irydu