Skup metali kolorowych
 Skup tytanu ikona

Złom tytanu

Tytan to niezwykle wytrzymały metal, który znalazł zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jest wykorzystywany na szeroką skalę, jednak jego pozyskiwanie z naturalnie występujących złóż tego surowca jest niezwykle trudne. Z tego powodu z każdym rokiem wzrasta znaczenie ponownego wykorzystywania już dostępnych zasobów. Sprawdź, gdzie może znajdować się tytan i jeżeli masz jego złom, sprzedaj go na skup.

Charakterystyka tytanu

Tytan (z łac. titanium) to pierwiastek o symbolu Ti, który w czystej postaci ma srebrzystoszary kolor i charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz wysoką temperaturą topnienia. Dodatkowo ma dobrą ciągliwość, niską gęstość, jest lekki, a także wykazuje bardzo dobrą odporność na działanie czynników korozyjnych. Tytan może występować w rudach innych pierwiastków. Jego złoża występują w znacznych ilościach na Ukrainie, w Australii, Kanadzie, RPA i Norwegii.

Skup tytanu - jak wygląda nasza działalność?

Skup tytanu prowadzimy już bardzo długi czas. Mamy wieloletnie doświadczenie w tej branży. Skupujemy złom tytanu w każdej postaci. Jeżeli jest taka potrzeba, dysponujemy odpowiednim transportem, aby odebrać złom bezpośrednio od Klienta. Dokonujemy analizy chemicznej poszczególnych elementów za pomocą profesjonalnych urządzeń, dzięki czemu jesteśmy w stanie przygotować szybką wycenę. Skupowany przez nas złom tytanu jest następnie poddawany określonym procesom, aby odzyskać ten cenny pierwiastek i móc go ponownie wykorzystać. Rozpocznij fachową współpracę z profesjonalistami i dołącz do szerokiego grona zadowolonych Klientów. Działamy na terenie całego kraju.

Skąd pozyskiwać tytan na skup?

Tytan wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu, dlatego można go znaleźć m.in.: w elektrodach, skraplaczach i kondensatorach pary, siatkach, wałkach, prętach, proszkach, blachach czy w implantach chirurgicznych. Tytan na dużą skalę stosuje się także w branży spożywczej, farmaceutycznej, stomatologicznej, w przemyśle lotniczym czy w przemyśle metalurgicznym. Ponadto tytan może być częścią narzędzi używanych w przemyśle maszynowym. Warto sprawdzić nieużywane i zepsute sprzęty, przedmioty oraz części, być może zawierają one tytan w czystej postaci lub w postaci stopów, który można oddać na skup.

Złom tytanu - cena na skupie

Skup tytanu w formie złomu to idealny sposób i dodatkowo okazja do zyskania oszczędności. Cena tytanu na skupie uzależniona jest od zawartości procentowej metalu w danej partii złomu oraz od jego ilości. Im więcej tytanu, tym lepiej i tym więcej pieniędzy można otrzymać. Za wysoką zawartość procentową surowca możesz dostać do 8 zł za kilogram, za mniejszą około 3,5-6 zł za kilogram. Jeżeli chcesz poznać aktualne ceny złomu na naszym skupie, skontaktuj się z nami. Zapraszamy do współpracy!

Tytan metal

Tytan jest metalem o białoszarej barwie. Jest on jednym z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków w skorupie ziemskiej, ponieważ mówimy tutaj o 0.63% całkowitej masy. Jest on obecny w większości skał magmowych oraz osadach pochodzących z nich. Tytan w niewielkich ilościach można znaleźć nawet w roślinach takich jak skrzyp polny oraz pokrzywa. Czysta postać tego metalu została wyizolowana w roku 1910 przez metalurga Matthew A. Huntera. Surowiec przede wszystkim charakteryzuje się nieocenioną wręcz wytrzymałością, przez co znajduje on swoje zastosowanie przy produkcji samolotów, rur do elektrowni, płyt pancernych, okrętów morskich oraz statków kosmicznych, a nawet rakiet. Tytan jest tak samo wytrzymały, jak stal, natomiast jego waga stanowi 45% wagi stali porównując takie same elementy. Warto również wspomnieć o zastosowaniach w branży protetycznej oraz medycznej, ponieważ nie reaguje on w żaden sposób z tkaną mięsistą oraz kośćmi. Rozpoznanie tytanu może sprawiać sporą ilość problemów osobom, które nie są zorientowane w charakterystyce metali. Wyróżnia się on przede wszystkim wcześniej wspomnianą ciemną barwą oraz stosunkowo niskim połyskiem, który w przypadku stali, widoczny jest gołym okiem. Należy również wspomnieć o tym, że tytan jest przyciągany przez magnes w bardzo niewielkim stopniu.

Skup tytanu

Z związku z faktem, że tytan jest popularny w wielu gałęziach przemysłu, warto wziąć pod uwagę jego sprzedaż. W tym celu należy zainteresować się ofertą sprawdzonego skupu, który nie zawiedzie jakością swoich usług. Jeżeli jesteś osobą, która przede wszystkim docenia profesjonalizm podczas współpracy, zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową. Jesteśmy fachowym skupem metali rzadkich, szlachetnych oraz kolorowych, oferującym profesjonalną identyfikację, ale i również uczciwe oraz zadowalające ceny. Każdy kontrahent jest dla nas tak samo ważny, niezależnie czy mowa o osobie fizycznej czy firmie przemysłowej. Zaufaj sprawdzonemu skupowi z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Wolframu