Skup złomu i metali kolorowych -
złomwęglika.pl
Skup platyny ikona

Skup Platyny

Platyna to obecnie jeden z bardziej pożądanych, a zarazem trudno dostępnych surowców. Jego zasoby systematycznie się kurczą, dlatego część firm decyduje się na pozyskiwanie metalu z odpadów. Skup oraz przetwarzanie złomu platyny stanowią doskonałą alternatywę dla wielu inwestorów i producentów. Otrzymywanie pierwiastka z odpadów jest nie tylko bardziej ekonomiczne, ale także sprzyja ochronie środowiska. Sprawdź, dlaczego warto oddawać platynę na skup.

Czym jest platyna?

Platyna to ciągliwy i kowalny surowiec należący do grupy metali przejściowych. W stanie czystym wyróżnia się srebrzystobiałą barwą, a także wyjątkowym połyskiem. Z reguły występuje w formie ziaren lub bryłek o masie nieprzekraczającej 10 kg. Zawiera domieszki żelaza, a także związki z grupy platynowców. Na podkreślenie zasługuje fakt, że platyna jest metalem bardzo ciężkim. Do charakterystycznych cech pierwiastka – który pozyskuje się, przekształcając złom platyny – zalicza się także wysoka temperatura topnienia wynosząca przeszło 1700 st. C.

Skup platyny – jak wygląda nasza działalność?

Nasz skup platyny oferuje profesjonalne usługi i konkurencyjne stawki. Wyróżniamy się indywidualnym podejściem. Współpracujemy zarówno z odbiorcami prywatnymi, jak i firmami.. Zapewniamy szybki i terminowy odbiór na terenie całego kraju. Po złom platyny przyjeżdżamy własnymi środkami transportu. Stawiamy na transparentność i bezpieczeństwo – ustalenia dotyczące prowadzonych transakcji są dla nas wiążące. Prowadzony przez nas skup platyny doceniany jest również za płatności gotówkowe.

Skąd pozyskiwać złom platyny?

Platyna znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Wykorzystywana jest m.in. w produkcji tygli i misek na potrzeby laboratoriów chemicznych. Używa się jej także do wyrobu aparatury dla przemysłu chemicznego. Pierwiastek odgrywa istotną rolę w procesach związanych z wytwarzaniem elementów w katalizatorach samochodowych, urządzeniach pomiarowych oraz rezystorach. Ze stopów platyny tworzy się ponadto niektóre typy ogniw termoelektrycznych. Pierwiastek pozyskuje się także ze sprzętów elektronicznych – na skup platyny trafiają m.in. procesory komputerowe oraz dyski twarde.

Ceny platyny w skupie

Choć cena platyny podlega wahaniom wynikającym m.in. z sytuacji na giełdach, surowiec jest jednym z najdroższych metali na rynku. Stąd też przekazywanie zbędnych materiałów na skup bardzo się opłaca. Za gram czystego pierwiastka można otrzymać nawet 140 zł.  Kwota ta zależy m.in. od rodzaju dostarczonych rzeczy. Nasz skup platyny zapewnia szybką i dokładaną wycenę. W celu określenia składu chemicznego odpadów korzystamy ze spektrometrów. Zapraszamy na nasz skup platyny. Chętnie nawiążemy współpracę z osobami zainteresowanymi sprzedażą złomu.

Platyna jak rozpoznać

Platyna jest metalem rzadkim, który swoją ceną może nawet przewyższyć złoto. Metal ten znajduje swoje szerokie zastosowania m.in. przy produkcji katalizatorów samochodowych, biżuterii, chemii oraz elektroniki. Ze względu na swoją charakterystykę, platyna cieszy się coraz to większą popularność w przemyśle, ale i również wykorzystywana jest jako metal inwestycyjny, co ma związek z wcześniej wspomnianą cechą. Rozpoznanie tego kruszcu początkowo może sprawić problemy, ze względu na swoje podobieństwo do białego złota. Jednak przy bliższym kontakcie, identyfikacja nie powinna być trudna. Należy podkreślić, że metal ten jest o wiele bardziej wytrzymały oraz twardszy niż złoto, które charakteryzuje się wysoką kruchością. Warto zwrócić uwagę również na połysk, który w przypadku platyny jest o wiele bardziej intensywny. Ze względu na wcześniej wspomniane cechy, platyna doskonale odnajduje swoje zastosowanie w jubilerstwie, właśnie ze względu na wytrzymałość oraz trwały połysk. Należy również podkreślić, że jest to metal antyalergiczny, przez co biżuteria z jego wykorzystaniem może być noszona przez osoby, uczulone na nikiel, który znajduje się w białym złocie.

Skup platyny

Jeżeli jesteś osobą, która posiada jakiekolwiek ilości platyny lub Twoja firma poszukuje sposobności na sprzedaż tego metalu w atrakcyjnych cenach – zachęcamy do współpracy ze Stellmet. Jesteśmy firmą, która już od wielu lat zajmuje się skupem oraz wyceną metali rzadkich, szlachetnych oraz kolorowych. Naszą niewątpliwą zaletą jest profesjonalne podejście do każdego klienta, niezależnie od jego wielkości. Chcemy mieć pewność, że każdy kontrahent, z którym współpracujemy, będzie w pełni usatysfakcjonowany z jakości naszych usług. Podczas naszej wieloletniej już działalności, zadbaliśmy o to, by zbudować szerokie grono zaufanych klientów. W naszej firmie pracują wyspecjalizowane osoby, które doskonale znają się na swoim zawodzie. Przekonaj się o naszym profesjonalizmie.

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup Srebra
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Wolframu
» Skup Molibdenu
» Skup Niklu
» Skup Rodu
» Skup Irydu
» Skup Metali Rzadkich