Skup złomu i metali kolorowych -
złomwęglika.pl
Skup palladu ikona

Skup palladu

Pallad jest aktualnie jednym z czterech najdroższych pierwiastków na świecie. Na jego wysoką wartość ma wpływ przede wszystkim rzadkość występowania na kuli ziemskiej. Naturalne złoża palladu znajdują się tylko w kilku miejscach na świecie, a dodatkowo są one na wyczerpaniu. Obecnie cena palladu jest wyższa niż cena złota czy platyny. Sprawdź, co zyskasz, oddając złom palladu na skup.

Charakterystyka palladu

Pallad to platynowiec o symbolu Pd (z łac. palladium), który w czystej postaci ma kolor srebrzystoszary i lśniący. Dodatkowo jest ciągliwy i kowalny. Wchodzi w reakcję wyłącznie z silnymi zasadami i kwasami. Jego dodatkową właściwością jest wysoka absorpcja gazowego wodoru. Najbogatsze złoża palladu znajdują się na terenie RPA oraz Rosji. Niewielkie ilości znajdują się także w USA oraz w Kanadzie. Eksperci twierdzą, że nieodnawialne źródła palladu wyczerpią się całkowicie w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.

Skup palladu - jak wygląda nasza działalność?

Skupujemy złom palladu w każdej postaci oraz w każdej ilości. Oddawanie zużytych materiałów, w których znajduje się ten cenny pierwiastek, pozwala na ponowne wykorzystanie go bez większych strat. Recykling metali będzie w przyszłości jedynym sposobem na pozyskiwanie cennych surowców z nieodnawialnych złóż, które się wyczerpią. Dzięki profesjonalnemu zapleczu technicznemu wykonujemy analizy chemiczne poszczególnych elementów, co przekłada się na szybką wycenę złomu palladu. Ponadto dysponujemy odpowiednim transportem, aby móc odebrać materiał bezpośrednio od Klienta niezależnie od ilości. Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Skąd pozyskiwać pallad na skup?

Pallad na skup można znaleźć w wielu różnych przedmiotach, warto dokonać selekcji starych i nieużywanych narzędzi, sprzętów oraz innych materiałów w domu lub w firmie. Ten cenny pierwiastek wykorzystuje się na szeroką skalę do produkcji katalizatorów samochodowych oraz w przemyśle elektronicznym do wytwarzania elektrod, układów scalonych i kondensatorów. Dodatkowo występuje w narzędziach medycznych. Ze względu na swoje właściwości stosuje się go także w jubilerstwie. Pallad wybarwia złoto, dlatego używa się go do produkcji tzw. “białego złota”.

Złom palladu - cena na skupie

Nasz skup palladu oferuje atrakcyjne warunki transakcji. Za złom płacimy gotówką. Z racji tego, że pallad jest drogim surowcem, oddawanie złomu na skup jest dobrym sposobem na zdobycie dodatkowych oszczędności. Cena uzależniona jest od jakości palladu (zawartość procentowa w poszczególnych elementach), a także od ilości złomu. Na skupie za 1 gram palladu można otrzymać nawet 150 złotych. W celu zapoznania się z aktualnym cennikiem prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Jak rozpoznać pallad

Pallad jest metalem szlachetnym, który obecnie zyskuje coraz to większą popularność jako surowiec do produkcji biżuterii oraz metal inwestycyjny. Zainteresowanie zaczął wzbudzać dopiero w XXI w. w latach 90, przede wszystkim kojarzony był z katalizatorami samochodowymi, w których metal był stosowany naprzemiennie z platyną. Pallad to metal rzadszy niż platyna oraz złoto, ze względu na niewielkie występowanie złóż, przez co pozyskuje się go głównie z recyklingu wcześniej wspomnianych katalizatorów. Cena palladu jest dwukrotnie wyższa od ceny platyny oraz porównywalna z ceną złota, co sprawia, że surowiec ten cieszy się uznaniem jako metal inwestycyjny. Rozpoznanie go może sprawiać problemy osobom, które nie są zorientowane w charakterystyce metali. Przede wszystkim należy tutaj zwrócić uwagę na typowe metaliczne atuty – jest on srebrnoszary, kowalny oraz ciągliwy. W temperaturze pokojowej pallad charakteryzuje się małą reaktywnością, co jest niewątpliwą zaletą przy produkcji luksusowej biżuterii. Zwracając uwagę na naukowe wykorzystanie kruszcu, warto zwrócić na możliwość rozpuszczania znacznych ilości gazowego wodoru. Pallad, który będzie możliwy do sprzedaży na skupach można znaleźć m.in. w katalizatorach samochodowych, kondensatorach, narzędziach medycznych oraz w postaci wyrobów jubilerskich.

Skup palladu

Dążąc do sprzedaży hurtowych lub detalicznych ilości palladu, warto zainteresować się ofertą zaufanego skupu, który nie zawiedzie oczekiwań. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej jakości usług, zachęcamy do zawarcia współpracy z nami. Jesteśmy firmą, która już od wielu lat zajmuje się skupem metali rzadkich, szlachetnych oraz kolorowych w atrakcyjnych cenach. Zapewniamy skuteczną identyfikację metali oraz ich wycenę. Podczas naszej wieloletniej działalności udało nam się zbudować szerokie grono zaufanych klientów. Do każdego kontrahenta podchodzimy w sposób indywidualny, ponieważ satysfakcja jest dla nas najważniejsza. W naszym gronie pracują osoby, które doskonale znają się na problematyce swojego zawodu służąc zawsze pomocą.

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup metali rzadkich
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Tytanu
» Skup Brązu
» Skup Wolframu
» Skup Molibdenu
» Skup Niklu
» Skup Rodu
» Skup Irydu
» Skup Metali Rzadkich