Skup metali kolorowych
Skup palladu ikona

Skup
palladu

Pallad jest aktualnie jednym z czterech najdroższych pierwiastków na świecie. Na jego wysoką wartość ma wpływ przede wszystkim rzadkość występowania na kuli ziemskiej. Naturalne złoża palladu znajdują się tylko w kilku miejscach na świecie, a dodatkowo są one na wyczerpaniu. Obecnie cena palladu jest wyższa niż cena złota czy platyny. Sprawdź, co zyskasz, oddając złom palladu na skup.

Charakterystyka palladu

Pallad to platynowiec o symbolu Pd (z łac. palladium), który w czystej postaci ma kolor srebrzystoszary i lśniący. Dodatkowo jest ciągliwy i kowalny. Wchodzi w reakcję wyłącznie z silnymi zasadami i kwasami. Jego dodatkową właściwością jest wysoka absorpcja gazowego wodoru. Najbogatsze złoża palladu znajdują się na terenie RPA oraz Rosji. Niewielkie ilości znajdują się także w USA oraz w Kanadzie. Eksperci twierdzą, że nieodnawialne źródła palladu wyczerpią się całkowicie w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.

Skup palladu - jak wygląda nasza działalność?

Skupujemy złom palladu w każdej postaci oraz w każdej ilości. Oddawanie zużytych materiałów, w których znajduje się ten cenny pierwiastek, pozwala na ponowne wykorzystanie go bez większych strat. Recykling metali będzie w przyszłości jedynym sposobem na pozyskiwanie cennych surowców z nieodnawialnych złóż, które się wyczerpią. Dzięki profesjonalnemu zapleczu technicznemu wykonujemy analizy chemiczne poszczególnych elementów, co przekłada się na szybką wycenę złomu palladu. Ponadto dysponujemy odpowiednim transportem, aby móc odebrać materiał bezpośrednio od Klienta niezależnie od ilości. Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Skąd pozyskiwać pallad na skup?

Pallad na skup można znaleźć w wielu różnych przedmiotach, warto dokonać selekcji starych i nieużywanych narzędzi, sprzętów oraz innych materiałów w domu lub w firmie. Ten cenny pierwiastek wykorzystuje się na szeroką skalę do produkcji katalizatorów samochodowych oraz w przemyśle elektronicznym do wytwarzania elektrod, układów scalonych i kondensatorów. Dodatkowo występuje w narzędziach medycznych. Ze względu na swoje właściwości stosuje się go także w jubilerstwie. Pallad wybarwia złoto, dlatego używa się go do produkcji tzw. “białego złota”.

Złom palladu - cena na skupie

Nasz skup palladu oferuje atrakcyjne warunki transakcji. Za złom płacimy gotówką. Z racji tego, że pallad jest drogim surowcem, oddawanie złomu na skup jest dobrym sposobem na zdobycie dodatkowych oszczędności. Cena uzależniona jest od jakości palladu (zawartość procentowa w poszczególnych elementach), a także od ilości złomu. Na skupie za 1 gram palladu można otrzymać nawet 150 złotych. W celu zapoznania się z aktualnym cennikiem prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Wolframu