Skup złomu i metali kolorowych -
złomwęglika.pl
Skup brązu

Skup brązu

Z metali kolorowych skupujemy tylko brąz rozróżniając 4 główne gatunki(zarówno w kawałku jak i wiórze):
  • niesort niemagnetyczny
  • magnetyczny
  • B101
  • B555

Skup brązu

Brąz to stop miedzi i cyny oraz innych pierwiastków. Powszechnie znane jest wykorzystanie różnych rodzajów brązu w produkcji monet, biżuterii i innych wyrobów rzemieślniczych oraz kolekcjonerskich. Ich zastosowanie w różnych gałęziach kultury i przemysłu ma bardzo długą historię, w starożytności wykonywano z nich narzędzia, naczynia, ozdoby oraz przedmioty codziennego użytku.

Zastosowania brązu we współczesnym przemyśle

Współcześnie brązy wykorzystywane są m.in. w przemyśle mechanicznym, stoczniowym oraz chemicznym, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebne są metale odporne na działanie skrajnych temperatur, czy substancji chemicznych, co pokazuje, jak wiele cennych właściwości charakteryzuje ten stop. Przekłada się także na jego cenę w skupie. Brąz charakteryzuje się ponadto wytrzymałością fizyczną na ścieranie i odkształcanie, pod wpływem oddziaływania dużego ciężaru.
Z tego powodu skup brązu jest niezwykle korzystny nie tylko dla osób prywatnych mających w swoich zbiorach przedmioty wykonane z tego materiału, ale także dla zakładów przemysłowych, które pozbywają się wyeksploatowanego sprzętu zawierającego części z brązu.

Charakterystyczne cechy brązu

Podstawowe pierwiastki wchodzące w skład brązu to miedź i cyna. Zawartość pierwszego z nich zazwyczaj wynosi około 80-90% wagowych, jednak miedź sama w sobie jest metalem zbyt miękkim, aby mogła służyć do wytwarzania np. wyrobów hutniczych, takich jak blachy, rury i pręty. Dlatego występuje ona w stopie z cyną oraz innymi pierwiastkami, które pozwalają nadać jej większej twardości, bez jednoczesnej utraty plastyczności. Miedzi nie należy mylić z mosiądzem, który charakteryzuje się wykorzystaniem cynku zamiast cyny. Oba materiały różnią się także kolorem. Brąz jest ciemniejszy, może osiągać kolor od brunatnego do lekko czerwonego, natomiast mosiądz jest jaśniejszy i oscyluje w odcieniach ciemnej żółci.

Jakie ceny surowców oferuje skup brązu

Ze względu na powyżej opisane właściwości, cena brązu w skupie jest dość wysoka. Najbardziej wartościowe okazują się brązy cynowe, ich cena osiąga od 30 do 40 zł za kilogram. Ponadto warto wiedzieć, że brązy dzieli się na dwie podstawowe kategorie: brązy magnetyczne i niemagnetyczne. Pierwsze z nich są nieco tańsze i ich cena zazwyczaj nie przekracza 24 zł za kilogram, jednak za taką samą ilość brązu niemagnetycznego możemy otrzymać nawet około 26 zł.
Wymienione odmiany można często rozpoznać, kierując się ich kolorem. Brązy magnetyczne są ciemniejsze, co często wynika z tego, że mają w swoim składzie dodatek innych metali oraz mniej miedzi. Jak można zauważyć po ich nazwie, wykazują również właściwości magnetyczne. Z kolei brązy niemagnetyczne są bardziej wartościowe ze względu na swój skład i większą zawartość miedzi. W obu przypadkach przy oddawaniu materiału trzeba uważać, by nie pomylić brązu z mosiądzem. Specjaliści prowadzący skup złomu brązu są w stanie określić stopień zanieczyszczenia oraz wartość kruszcu.

Współpraca ze skupem złomu brązu

Poza korzyściami finansowymi skup brązu pozwala na ponowne wykorzystanie zużytych części różnego rodzaju maszyn do produkcji innych elementów, bez konieczności eksploatacji złóż metali, co ma warty odnotowania pozytywny wpływ na środowisko. Firma Stellmet współpracuje z wieloma dostawcami oraz ma dostęp do nowoczesnymi technologiami takimi jak najnowsze spektrometry, pozwalającymi na ocenę rodzaju i jakości surowca, co umożliwia jego uczciwą i rzetelną wycenę. Podczas współpracy kierujemy się elastycznością i zrozumieniem potrzeb klienta, dlatego możemy poszczycić się szeroką bazą klientów mających siedziby na terenie całego kraju, jak i za granicą.
Metadesription: Posiadasz w domu wartościowe przedmioty z brązu lub prowadzisz zakład przemysłowy? Dowiedz się, jaką cenę mogą osiągnąć w skupie brązu. Kliknij i sprawdź!

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup metali rzadkich
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Wolframu
» Skup Molibdenu
» Skup Niklu
» Skup Rodu
» Skup Irydu