Skup złomu i metali kolorowych -
złomwęglika.pl
Skup węglika spiekanego ikona

Skup węglika spiekanego

Skup węglików spiekanych to nasza specjalność - recyklingiem złomu węglików zajmujemy się z powodzeniem od wielu lat. Dokładamy wszelkich starań, by nasza działalność przysłużyła się nie tylko naszym Klientom, ale także środowisku. Mamy długoletnie doświadczenie w branży, dlatego skup złomu węglików nie ma przed nami tajemnic. Co to oznacza dla Ciebie? Realne oszczędności.

Węgliki spiekane - czym są?

Węglik spiekany, potocznie nazywany widią lub spiekami, to rodzaj materiału narzędziowego, który wytwarza się w procesie metalurgii proszków (wolframu, tytanu, chromu, cyrkonu, tantalu, niobu). Wyróżnia się dużą gęstością, a przez to też znacznym ciężarem, co pozwala w łatwy sposób odróżnić go od innych materiałów. Węglik spiekany charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie i działanie wysokiej temperatury, a do tego jest niezwykle twardy i wytrzymały. Najpopularniejszym spoiwem węglików spiekanych jest kobalt, jednak używa się także wanadu czy niklu. Węgliki spiekane sprasowuje się pod wpływem wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury.

Węglik spiekany - gdzie znaleźć?

Ze względu na swoje właściwości fizyczne (wysoka wytrzymałość), węglik spiekany znajduje zastosowanie w tych gałęziach przemysłu, gdzie elementy narażone są na najcięższe warunki i największe obciążenia, np.:
• obróbce skrawaniem,
• produkcji drutu,
• przemyśle wydobywczym.

Węgliki spiekane bez problemu radzą sobie z obróbką kamienia czy betonu.  Zastosowanie węglików w tego typu procesach znacznie przyspiesza czas wykonywanych prac w zakresie skrawania i wiercenia. Popularne elementy, w których także można znaleźć węgliki spiekane to także:

Wkładki do ciągadeł

Ciągadło to narzędzie ze specjalnymi otworami roboczymi, które wykorzystuje się do ciągnienia drutów, prętów lub rur na ciągarkach. Wkładki do ciągadeł wytwarza się z węglików spiekanych, które po zużyciu można oddać na skup do recyklingu.

Walce do drutu

Walcarki do drutu to profesjonalne sprzęty do gięcia blach o różnej grubości, dlatego ważne jest, aby walce do drutu były niezawodne i trwałe. To dlatego do ich produkcji wykorzystuje się węglik spiekany. Do wytwarzania walców do drutu najczęściej wykorzystuje się węglik spiekany z dodatkiem niklu.

Frezy

Frezy wytwarzane z węglika spiekanego mają zastosowanie w wielu branżach. Frezy można wykorzystywać do obróbki metali, jak również we frezarkach stosowanych w branży kosmetycznej czy medycznej. Na rynku dostępny jest cały szereg różnorodnych frezów: uniwersalne, do aluminium, do tworzyw sztucznych, specjalizowane, dedykowane czy mikrofrezy, frezy do asfaltu.

Płytki wieloostrzowe

Płytki wieloostrzowe to narzędzia do obróbki skrawaniem,używanych w tokarkach Płytki wykorzystuje się do obróbki bardzo twardych i trudnoobrabialnych materiałów. Płytki różnią się między sobą wymiarami, kształtem i gatunkiem. W procesie odzysku, złom węglika spiekanego jest dzielony na cztery główne grupy:
• odpad (wkładki, matryce, płytki kształtowe, pierścienie walcownicze i inne),
• wylut (elementy noży kombajnowych, noży tokarskich i inne),
• frezy i wiertła,
• płytki wieloostrzowe.

Zdarza się również, że skup węglików spiekanych to pozyskiwanie ich w postaci wiórów, szlamów i proszków.

Węglik spiekany - cena

Węglik spiekany można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać, co ma korzystny wpływ na środowisko. Sprzedaż węglika to sposób na dodatkowe korzyści finansowe dla osób, które zdecydują się oddać ten surowiec do skupu i możliwość pozbycia się zalegających zapasów czy nieużywanych sprzętów dlatego, jeżeli masz zużyte, zepsute narzędzia, części maszyn lub inne przedmioty, które wykonane są z węglika spiekanego, oddaj je na nasz skup. Cena uzależniona jest od składu i rodzaju składników danego narzędzia. Każdorazowo węgliki klasyfikujemy według rodzaju i źródła pochodzenia.

Węglik spiekany - jak rozpoznać?

Rozpoznanie węglika spiekanego może okazać się niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ jego konstrukcja jest niezwykle podobna do stali. Jeżeli chcemy odpowiednio zidentyfikować metal jako węglik spiekany, przede wszystkim powinniśmy polegać na jego wadze. Jest ona wyraźnie większa, niż ma to miejsce w przypadku standardowej stali. Dodatkowo samo tworzywo jest twarde, co również jest kluczową cechą podczas rozpoznawania.
Warto również zwrócić uwagę na magnetyczność, gdyż w przypadku wyżej wspomnianego metalu jest ona praktycznie zerowa. Można również sprawdzić dany materiał przy pomocy stali hartowanej lub szkła. Jeżeli mamy do czynienia z węglikiem spiekanym, to powinien on bezproblemowo pozostawić rysę na wyżej wspomnianych materiałach. Sama barwa w żaden sposób nie będzie odbiegać od stali, dlatego identyfikacja za pomocą samego zmysłu wzroku będzie wręcz niemożliwa.
Oczywiście możemy spotkać się z przypadkami, że węglik będzie znacznie ciemniejszy niż stal, jednak nie należy brać tej przypadłości jako pewnik. Mimo wszystko samodzielna identyfikacja powyżej wspomnianymi metodami powinna przynieść nam oczekiwane efekty. Oczywiście dobrym rozwiązaniem może okazać się skontaktowanie ze specjalistą, który bez większego problemu określi, z jakim metalem mamy obecnie do czynienia.

Skup węglików spiekanych Katowice

Jeżeli udało Wam się zidentyfikować dane tworzywo jako węglik spiekany i chcielibyście go sprzedać, zachęcamy do zapoznania się z naszą atrakcyjną ofertą. Zajmujemy się skupem metali w niezwykle atrakcyjnych cenach. Oczywiście zapewniamy również usługi rozpoznania danego materiału, jeżeli samodzielna identyfikacja nie była w stanie przynieść oczekiwanych efektów. Jesteśmy skupem z wieloletnim doświadczeniem, który podchodzi do każdego klienta w sposób profesjonalny. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami, postaramy się rozwiać wszelkie możliwe wątpliwości związane z naszą działalnością.

Zobacz również

» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup metali rzadkich
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Brązu
» Skup Wolframu
» Skup Molibdenu
» Skup Niklu
» Skup Rodu
» Skup Irydu
» Skup Metali Rzadkich