Skup metali kolorowych

Skup
węglika spiekanego

Skup węglików spiekanych to nasza specjalność - recyklingiem złomu węglików zajmujemy się z powodzeniem od wielu lat. Dokładamy wszelkich starań, by nasza działalność przysłużyła się nie tylko naszym Klientom, ale także środowisku. Mamy długoletnie doświadczenie w branży, dlatego skup złomu węglików nie ma przed nami tajemnic. Co to oznacza dla Ciebie? Realne oszczędności.

Węgliki spiekane - czym są?

Węglik spiekany, potocznie nazywany widią lub spiekami, to rodzaj materiału narzędziowego, który wytwarza się w procesie metalurgii proszków (wolframu, tytanu, chromu, cyrkonu, tantalu, niobu). Wyróżnia się dużą gęstością, a przez to też znacznym ciężarem, co pozwala w łatwy sposób odróżnić go od innych materiałów. Węglik spiekany charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie i działanie wysokiej temperatury, a do tego jest niezwykle twardy i wytrzymały. Najpopularniejszym spoiwem węglików spiekanych jest kobalt, jednak używa się także wanadu czy niklu. Węgliki spiekane sprasowuje się pod wpływem wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury.

Węglik spiekany - gdzie znaleźć?

Ze względu na swoje właściwości fizyczne (wysoka wytrzymałość), węglik spiekany znajduje zastosowanie w tych gałęziach przemysłu, gdzie elementy narażone są na najcięższe warunki i największe obciążenia, np.:
• obróbce skrawaniem,
• produkcji drutu,
• przemyśle wydobywczym.

Węgliki spiekane bez problemu radzą sobie z obróbką kamienia czy betonu.  Zastosowanie węglików w tego typu procesach znacznie przyspiesza czas wykonywanych prac w zakresie skrawania i wiercenia. Popularne elementy, w których także można znaleźć węgliki spiekane to także:

Wkładki do ciągadeł

Ciągadło to narzędzie ze specjalnymi otworami roboczymi, które wykorzystuje się do ciągnienia drutów, prętów lub rur na ciągarkach. Wkładki do ciągadeł wytwarza się z węglików spiekanych, które po zużyciu można oddać na skup do recyklingu.

Walce do drutu

Walcarki do drutu to profesjonalne sprzęty do gięcia blach o różnej grubości, dlatego ważne jest, aby walce do drutu były niezawodne i trwałe. To dlatego do ich produkcji wykorzystuje się węglik spiekany. Do wytwarzania walców do drutu najczęściej wykorzystuje się węglik spiekany z dodatkiem niklu.

Frezy

Frezy wytwarzane z węglika spiekanego mają zastosowanie w wielu branżach. Frezy można wykorzystywać do obróbki metali, jak również we frezarkach stosowanych w branży kosmetycznej czy medycznej. Na rynku dostępny jest cały szereg różnorodnych frezów: uniwersalne, do aluminium, do tworzyw sztucznych, specjalizowane, dedykowane czy mikrofrezy, frezy do asfaltu.

Płytki wieloostrzowe

Płytki wieloostrzowe to narzędzia do obróbki skrawaniem,używanych w tokarkach Płytki wykorzystuje się do obróbki bardzo twardych i trudnoobrabialnych materiałów. Płytki różnią się między sobą wymiarami, kształtem i gatunkiem. W procesie odzysku, złom węglika spiekanego jest dzielony na cztery główne grupy:
• odpad (wkładki, matryce, płytki kształtowe, pierścienie walcownicze i inne),
• wylut (elementy noży kombajnowych, noży tokarskich i inne),
• frezy i wiertła,
• płytki wieloostrzowe.

Zdarza się również, że skup węglików spiekanych to pozyskiwanie ich w postaci wiórów, szlamów i proszków.

Węglik spiekany - cena

Węglik spiekany można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać, co ma korzystny wpływ na środowisko. Sprzedaż węglika to sposób na dodatkowe korzyści finansowe dla osób, które zdecydują się oddać ten surowiec do skupu i możliwość pozbycia się zalegających zapasów czy nieużywanych sprzętów dlatego, jeżeli masz zużyte, zepsute narzędzia, części maszyn lub inne przedmioty, które wykonane są z węglika spiekanego, oddaj je na nasz skup. Cena uzależniona jest od składu i rodzaju składników danego narzędzia. Każdorazowo węgliki klasyfikujemy według rodzaju i źródła pochodzenia.

Zobacz również

» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali kolorowych
» Skup metali szlachetnych
» Skup metali rzadkich i brązu