Skup metali kolorowych
Skup srebra ikona

Skup
srebra

Srebro wykorzystuje się zarówno w przemyśle, jak i medycynie oraz jubilerstwie. Niestety naturalne złoża tego pierwiastka systematycznie się kurczą, dlatego coraz więcej przedsiębiorców szuka alternatywnych źródeł pozyskiwania metalu. Do jednych z nich należy skup złomu srebra. Sprzedając złom na skup, zyskujesz nie tylko pieniądze. Sprawdź, jakie jeszcze wartości niesie skupowanie i odzyskiwanie srebra!

Skup srebra – czym się charakteryzuje nasza działalność?

Skup srebra, który prowadzimy, odznacza się profesjonalnym podejściem. Dysponujemy własnym zapleczem transportowym, dzięki czemu jesteśmy w stanie odebrać materiał z każdego miejsca w Polsce. Cena srebra określana jest na podstawie analizy spektrometem, co pozwala na dokładną i szybką kalkulację. Nasz skup oferuje płatności gotówkowe. Wśród atutów wyróżniających prowadzone prze nas przedsiębiorstwo należy wymienić także transparentność działań – do transakcji dołączamy niezbędną dokumentację potwierdzającą wszystkie ustalenia. Obsługujemy przedstawicieli polskich i europejskich firm, a także osoby indywidualne. Przyjmujemy złom srebra w różnych postaciach oraz próbach oznaczonych symbolami: 800, 875, 830 i 925.

Złom srebra – w jakich przedmiotach znajdziesz srebro?

Na nasz skup srebra trafia kruszec pochodzący z rozmaitych przedmiotów. Na skalę masową srebro wykorzystuje się do produkcji urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych – znajduje ono także zastosowanie jako element styków wysokiego napięcia, jak również drutów czy blaszek. Złom srebra występuje ponadto w spoiwach lutowniczych, bateriach srebrowo-kadmowych oraz srebrowo-cynkowych. Surowiec można spotkać dodatkowo w instrumentach muzycznych (np. fletach) oraz monetach. Kruszec służy również do wytwarzania narzędzi chirurgicznych i preparatów medycznych. Pierwiastek występuje m.in. w niektórych naczyniach i sztućcach.

Charakterystyka srebra

Metal szlachetny, który najczęściej pozyskuje się z odpadów oddawanych na skup srebra, charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami. Cechuje go wysoka przewodność cieplna i energetyczna. Surowiec posiada też wysoki współczynnik odbicia światła, a jednocześnie wyróżnia się niską rezystencją kontaktową. Kowalny oraz ciągliwy metal ma jasną barwę, a do jego cech należy lśniący połysk. Warto także wspomnieć, że srebro nie wchodzi w reakcję z powietrzem i wodą w czystej postaci, jednak matowieje po zetknięciu z siarkowodorem, ozonem lub zanieczyszczonymi związkami siarki. Do zalet pierwiastka należą dodatkowo właściwości  antybakteryjne, dlatego stosuje się go w wyrobach medycznych. Zapotrzebowanie na ten materiał jest więc bardzo duże, a skup złomu srebra stanowi doskonały sposób na otrzymanie wprowadzenie srebra do ponownego obrotu.

Cena srebra na skupie

Oddawanie niepotrzebnych odpadów na skup srebra pozwala na racjonalne gospodarowanie zasobami tego metalu. Jest również wyrazem troski o środowisko naturalne – odzysk pierwiastka z rynku wtórnego generuje znacznie mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Zachęcamy do przekazywania zbędnych przedmiotów nadających się do recyklingu na skup srebra. Zapewniamy konkurencyjne stawki. Cena srebra uwarunkowana jest w głównej mierze od rodzaju dostarczonego materiału. Nacisk kładzie się też na zawartość czystego surowca w przedmiotach trafiających na nasz skup. Znaczenie ma również stan światowej gospodarki oraz bieżący kurs szlachetnego metalu na giełdzie. Co więcej, oceniając złom srebra, zwracamy uwagę na ilość i jakość produktów. Jeśli chcesz oddać materiał zapraszamy do naszego skup srebra. Zapewniamy atrakcyjne warunki współpracy i dokładną analizę składu odpadów. 

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Wolframu