Skup metali kolorowych
Skup wolframu ikona

Skup wolframu

Wolfram jest jednym z bardziej pożądanych metali. Surowiec został odkryty w 1779 roku i niemal natychmiast zauważono jego wyjątkowość. W formie stałej był cięższy od dotychczas znanych materiałów, a mimo to bez większych problemów poddawał się obróbce. Niestety obecnie jego złóż jest coraz mniej, dlatego z roku na rok wzrasta popularność punktów oferujących skup wolframu. Dowiedz się, jakie korzyści odniesiesz, oddając wolfram na skup.

Charakterystyka wolframu

Wolfram klasyfikuje się w grupie metali przejściowych. Charakteryzuje się ciemnoszarym kolorem. W czystej postaci jest ciągliwy i łatwo poddający się obróbce, a po dodaniu niewielkich domieszek węgla staje się kruchy i twardy. Jego temperatura topnienia wynosi od 3410 do 3422 st. C, co czyni go idealnym elementem różnego rodzaju instalacji elektrycznych i przemysłowych – na skup wolframu trafiają m.in. żarówki.

Skup wolframu – jak wygląda nasza działalność?

Nasze działania cechuje odpowiedzialność i elastyczność. Oceniając skład dostarczonego materiału, używamy spektrometru. Zastosowanie tego profesjonalnego urządzenia pozwala nam na uzyskanie szybkiego i wiarygodnego wyniku. Nasz skup złomu wolframu działa na rynku od wielu lat. Dysponujemy własną infrastrukturą logistyczną.

Złom wolframu – skąd pozyskiwać?

Na skup wolframu można dostarczyć m.in. lampy elektronowe i rentgenowskie, włókna żarowe. Węgliki wolframu często występują też w różnego rodzaju wiertłach, nożach tokarskich i narzędziach szybkotnących, a także innych narzędziach do obróbki skrawaniem - dlatego skup złomu wolframu jest tak atrakcyjnym sposobem do uzyskania oszczędności w firmie.

Cena wolframu na skupie

Zapewniamy skup wolframu w konkurencyjnych stawkach. Cena – w zależności od jakości oraz ilości dostarczonego materiału – może wynieść nawet kilkadziesiąt zł za 1 kg czystego surowca. Najwięcej otrzymuje się za metal w postaci blach, prętów, wałków. W celu uzyskania szczegółowej oferty zapraszamy na skup wolframu. Nasi specjaliści chętnie określą, ile wyniesie cena za przekazany złom.

Wolfram zastosowanie

Wolfram to ciemny, stalowoszary metal, który przede wszystkim charakteryzuje się jedną z najwyższych temperatur topnienia oraz wrzenia wśród wszystkich znanych pierwiastków. W przypadku topnienia mówimy o temperaturze 3422 stopni Celsjusza, w przypadku wrzenia mówimy tutaj o temperaturze 5600 tys. stopni Celsjusza. Charakteryzuje się również wysokim ciężarem właściwym, który można porównać do złota. Ze względu na swoje cechy, metal znajduje wiele zastosowań w przemysłach narażonych na ogromną temperaturę. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że wolfram jest wykorzystywany do produkcji węgliku wolframu, który następnie wykorzystuje się przy produkcji niezwykle wytrzymałych części maszyn oraz narzędzi. Przede wszystkim należy tutaj wymienić frezy, wiertła, płytkie wieloostrzowe oraz wkładki do pił. Wolfram wykorzystuje się również w postaci stopów, przede wszystkim wysokogatunkowej stali. Ze względu na wysoką temperaturę topnienia, metal wykorzystywany jest do budowy zewnętrznych części rakiet, jak i również samolotów oraz pocisków. Wolfram to metal o wielu zastosowaniach, stąd właśnie bierze się jego popularność. Niewątpliwą zaletą tego metalu, jest jego odporność termiczna.

Skup wolframu

Jesteśmy działalnością oferującą wycenę oraz skup metali rzadkich, szlachetnych oraz kolorowych w niezwykle atrakcyjnych cenach. Nasza firma na rynku funkcjonuje już od wielu lat, przez co udało nam się zbudować niepodważalne zaufanie wśród naszych klientów. Serdecznie zachęcamy do zawarcia współpracy wszelkie firmy przemysłowe, ale i również osoby fizyczne z hurtowymi ilościami metali. Skupujemy m.in. węgliki spiekane, stal szybkotnącą, srebro, platynę, wolfram, tytan, ale i również wiele innych. Podczas kontaktów z kontrahentami, najważniejszy jest dla nas profesjonalizm. W gronie Stellmet pracują wyspecjalizowane osoby, które doskonale znają się na problematyce swojej pracy. Przekonaj się o zaletach naszego skupu – fachowa obsługa w swoim najlepszym możliwym wydaniu.

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Wolframu