Skup metali kolorowych

Skup
cyny

Kiedy poznano właściwości cyny, zyskała ona szybko miano cennego materiału. Zaczęto ją wykorzystywać w wielu gałęziach przemysłu. Dawniej odlewano ją wyłącznie w postaci sztabek, dzisiaj jej użycie jest powszechne w różnych postaciach. Z tego też powodu ilości cyny w naturalnych złożach kopalnianych zaczynają się wyczerpywać. Dlatego też tak ważne jest obecnie ponowne przetwarzanie elementów, w których się ona znajduje. W przyszłości tylko dzięki recyklingowi możliwe będzie pozyskiwanie cyny. Sprawdź, gdzie znajduje się ten pierwiastek i czy masz złom cyny, który możesz oddać na skup.

Charakterystyka cyny

Cyna to pierwiastek, który ma symbol Sn (z łac. stannum). W czystej postaci ma srebrzystobiały, metaliczny kolor, jest kowalny i ciągliwy. Ponadto cyna jest metalem bardzo plastycznym. Można ją walcować, prasować, a także kuć. Pierwiastek ten wykazuje wysoką odporność na działanie korozji oraz ma stosunkowo niską temperaturę topnienia. Ze względu na swoje właściwości, cynę często wykorzystuje się do produkcji różnego rodzaju stopów z innymi metalami. Największe złoża cyny znajdują się w Rosji, Chinach, Tajlandii i Indonezji.

Skup cyny - jak wygląda nasza działalność?

Od wielu lat prowadzimy skup złomu cyny. Zależy nam na profesjonalnej, fachowej i szybkiej obsłudze Klienta. Cenimy sobie powiększające się regularnie grono zadowolonych z naszych usług Kontrahentów. Skupujemy złom cyny w każdej postaci. Dysponujemy odpowiednim transportem, aby odebrać złom na skup cyny prosto od Klienta. W naszej pracy wykorzystujemy profesjonalny sprzęt, za pomocą którego możemy wykonywać szybkie analizy składu chemicznego poszczególnych elementów, a co za tym idzie, skrócic do minimum wycenę złomu cyny. Wszystkie nasze zlecenia realizujemy bardzo sprawnie, a za pozyskane materiały płacimy gotówką. Elementy zawierające cynę oddane na złom są w dalszej kolejności przetwarzane. Dzięki zastosowaniu odpowiednich procesów udaje się pozyskać czystą cynę bez strat, którą można ponownie wykorzystać.

Skąd pozyskiwać cynę na złom?

Nasz skup złomu cyny przyjmuje wszystkie elementy, urządzenia i inne materiały, które zawierają ten metal, niezależnie od tego, czy jest on w czystej postaci, czy w postaci stopowej. Cynę wykorzystuje się do produkcji zarówno przedmiotów codziennego użytku, jak i profesjonalnego sprzętu m.in.: naczyń cynowych, zegarów, przedmiotów z powłoką antykorozyjną czy materiałów lutowniczych.

Ceny cyny na skupie

Cena za skup cyny uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim zależy od ilości złomu, a także od procentowej zawartości cyny w poszczególnych elementach. Im więcej, tym cena jest wyższa. W przypadku stopów z metalami szlachetnymi cena także wzrasta w zależności od ilości innych metali. Kilogram cyny może kosztować do 100 zł. Aktualny cennik za skup cyny poznasz po uprzednim skontaktowaniu się z nami. Zapraszamy do współpracy!

Zobacz również

» Skup węglików spiekanych
» Skup metali kolorowych
» Skup stali szybkotnącej
» Skup metali szlachetnych
» Skup Srebra
» Skup Platyny
» Skup Cyny
» Skup Palladu
» Skup Tytanu
» Skup Wolframu